“Polaris” septembra grāmata!

21. septembris, 2016

 

Reizi mēnesī grāmatnīca “Polaris” kādu grāmatu, ko uzskata par aktuālu uz to brīdi, neskatoties uz tās izdošanas gadu, tirgo par īpašu cenu. Tas tiek darīts, lai pēc iespējas vairāk cilvēku to izlasītu.

Mēneša grāmata septembrī ir Mišela Velbeka romāns “Pakļaušanās”. Šomēnes grāmatnīcā “Polaris” to var iegādāties tikai par 4,99 eiro* (iepriekš – 9,99 eiro).

Romāna darbība risinās 2022. gadā, galvenais tēls ir četrdesmit četrus gadus vecs profesors Fransuā. Francijā valda vērtību krīze. Musulmaņi kļūst aizvien spēcīgāki. Labējo spēku flagmanes Marinas Lepēnas rituālā, iteratīvā klukstēšana par ilgtspējīgu dzīvi sekulāro vērtību un nacionālisma paspārnē vairs nespēj nevienu aizraut. Arī Velbeka portretētie kreisie ir neglābjami sašmucējušies. Alternatīvas? Ekstrēmi labējie, antisemītiskie identitāristi nedraudzējas ar veselo saprātu. Glābiņa nevaid nekur. Ko izvēlēties starp Scillu un Haribdu? Romānā tēlotā franču sabiedrība izvēlas islāmu. Fransuā, kurš reizi nedēļā universitātē lasa lekcijas, vada apnicīgus doktorantu seminārus, rutinēti kniebjas ar studentītēm, maina viņas ik semestri, saprot, ka valstī notiek vēsturiskas pārmaiņas. To rezultātā gan viņš pats, gan arī kolēģes izlido no darba, jo pasniedzēja amatu drīkst ieņemt tikai musulmaņi, sievietēm universitātē nav ko meklēt.

* Piedāvājums ir spēkā, kamēr prece ir veikalā.

 

Karstākiejaunumi
Atlaides Kidzone veikalā!
25. septembris, 2020
Tavam komfortam!
21. septembris, 2020
Atlaides Lindex veikalā!
17. septembris, 2020
Izkrāso rudeni!
2. septembris, 2020